Projektory dawniej i dziś

Już w swoim przedszkolu mogliśmy po raz pierwszy spotkać się z projektorem. Oglądaliśmy dzięki niemu fantastyczne bajki i kolorowe filmy na dużym ekranie, bo były nam one wyświetlane na ścianach sal. Wtedy fascynowały nas te urządzenia, które często miewały ogromne rozmiary i wydawały przedziwne dźwięki. Dziś projektor do kina domowego nie jest dla nas niczym nowym i raczej nie marzymy o tym, by go zdobyć, skoro kojarzy nam się on z czasami nauki, które przeważnie nie były dla nas zbyt przyjemne. Musimy jednak wziąć pod uwagę to, że dzisiejszy projektor nie będzie nam w niczym przypominać sprzętu, na który natknęliśmy się w swoim przedszkolu. Czym będzie się więc od niego różnić? Czy naprawdę mógłby się nam on do czegoś przydać?

Czym różnią się dzisiejsze projektory od tych starszych?

Pierwszą różnicę zauważymy bardzo szybko, a będzie ona wynikać z rozmiaru projektora. Myśląc o tych urządzeniach, przed oczami stają nam wielkie skrzynki, z których wydostaje się jasne światło. Gdybyśmy jednak udali się do obojętnie jakiego sklepu z urządzeniami elektronicznymi i wzięlibyśmy do ręki pierwszy z brzegu projektor do kina domowego, nie mielibyśmy nawet problemu z tym, by go udźwignąć. Firmy dbają o to, by ich wytwory były praktyczne, dlatego nie proponują nam już rzeczy, które zajmowałyby mnóstwo miejsca i których nie wcisnęlibyśmy do niewielkich mieszkań. A nawet w takich lokalach projektory mogą nam się przydać, bo służą one do jednego – do wyświetlania filmów, które chyba wszyscy uwielbiamy oglądać. Najchętniej przypatrujemy się ich w prawdziwych kinach, jednak mało kto z nas ma tyle czasu i pieniędzy, by codzienne do nich chodzić i przy okazji kupować dodatkowy popcorn czy colę.

Wolimy zatem urządzać sobie seanse filmowe w swoich zaciszach domowych, a projektor do kina domowego tylko nam w tym pomaga. Ustawiamy go obok swojego telewizora bądź podłączamy po prostu do komputera, by następnie wyświetlić na ścianie dowolny serial. Oglądając go z całą rodziną, bardzo przyjemnie odpoczniemy po całym dniu pracy.